Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Pościel dla alergików - czym kierować się przy wyborze?

Pościel dla alergików - czym kierować się przy wyborze?

Data dodania: 25-02-2020

Kołdra dla alergików - czym kierować się przy wyborze?

Alergia na kurz czy roztocza to współcześnie jedna z najbardziej uciążliwych alergii. Tego typu alergeny znajdują się w każdym domu, a pozbycie się ich z mieszkania to zadanie trudne i mozolne, często wręcz niemożliwe.
Jeśli należysz do grona alergików, to najlepszym rozwiązaniem, aby zagwarantować sobie maksymalnie zdrowy sen, jest inwestycja w kołdry dla alergików.

Czym kierować się przy wyborze kołdry i pościeli dla alergików?  Podpowiadamy kilka ważnych rzeczy!


alt

 

Zalety kołdry dla alergików

 

Kołdra dla alergika często nazywana bywa w specjalistycznych sklepach kołdrą antyalergiczną lub też kołdrą antyroztoczową. Jej kluczowym zadaniem jest umożliwienie komfortowego snu bez jakichkolwiek objawów alergii – kataru, kaszlu czy wysypki.
Niby tak niewiele, ale dla alergika to ogromna ulga móc zasnąć bez piekących oczu czy uporczywego kataru.

Kołdra dla alergika wizualnie nie różni się od zwykłych kołder, które zna każdy z nas. Jej wyjątkowość polega jednak na tym, że została wykonana ze specjalnych higroskopijnych materiałów, których zadaniem jest zapewnienie prawidłowej cyrkulacji powietrza. Materiał, z którego została wykonana kołdra, w naturalny sposób pochłania wilgoć i skutecznie odprowadza ją na zewnątrz, poza materiał pościeli. Wskutek tego nie powstaje środowisko optymalne do rozwoju roztoczy.

Zwykłe kołdry pochłaniają pot i wilgoć ze skóry, które następnie wnikają w wewnętrzny materiał kołdry, czyniąc w ten sposób łatwą pożywkę dla roztoczy – raz zasiedlona roztoczami kołdra jest bardzo trudna do wyczyszczenia. Kołdry antyalergiczne oczywiście również należy systematycznie czyścić.
 

Jak wybrać odpowiednią kołdrę dla alergika?

 

Na polskim rynku dostępnych jest wiele kołder przeznaczonych dla alergików. Jeśli chcesz być pewien, że produkt jest faktycznie dobry, zwróć uwagę na to, czy posiada odpowiednie certyfikaty. O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na zakup pościeli dla alergika?
Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę porę roku – latem należy wybrać pościel lekką, pod którą nasze ciało nie będzie się nadmiernie pocić, zimą natomiast dobrze mieć nieco grubszą i cięższą kołdrę zimową. Rozmiar kołdry dla alergika to już wybór indywidualny – zależny od upodobań i wyposażenia sypialni. Dużo ważniejsze jest jednak wypełnienie kołdry. Dlaczego? Ponieważ to właśnie od tego, czego nie widać, zależy jakość pościeli.

Dobrą decyzją jest zakup kołdry dla alergika wypełnionej czystym, świeżym puchem gęsim. Puch zapewnia kołdrze lekkość, natomiast – co ważne – puch gęsi świetnie izoluje termicznie, a także praktycznie nie uczula. Kołdra ze sterylnym puchem pokryta jest poszyciem zapewniającym barierę, której roztocza nie są w stanie pokonać – poszycie jest bowiem uszyte w taki sposób, że gruby i gęsty splot mikrowłókien zatrzymuje cząsteczki o wielkości 0,1 mikrona. Roztocza i kurz zwyczajnie nie mają możliwości przebicia się do wnętrza kołdry, pozostawiając jej wypełnienie w pełni sterylne i wolne od alergenów. Innym rozwiązaniem jest zakup pościeli antyalergicznej z syntetycznym wypełnieniem. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie dalekie jest od naturalności – wypełnienie takich kołder najczęściej nasączane jest płynem, który hamuje rozwój roztoczy. Decydując się na zakup pościeli syntetycznej dla alergików, warto zdać sobie sprawę, że będziemy się pod nią pocić intensywniej niż pod kołdrą z naturalnym wypełnieniem gęsim puchem.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu