Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Pomysły na udany prezent ślubny

Pomysły na udany prezent ślubny

Data dodania: 04-07-2016
Sezon ślubny 2016 już trwa, jednak do końca pozostało jeszcze wiele pięknych miesięcy. Goście weselni zastanawiają się często, jak wybrać prezent, by spodobał się młodej parze i był odpowiedni do stopnia ich zażyłości. W końcu inne zobowiązania ma rodzeństwo, a inne daleki znajomy. Jedno jest jednak pewne – warto podarować młodym chociaż drobny upominek, który będzie symbolem naszego przywiązania.


Modna lista prezentów

Pomysł z listą prezentów został zaczerpnięty z Zachodu, jednak nabiera w naszym kraju coraz większej popularności. Jeśli młoda para stworzyła listę rzeczy, które chciałaby otrzymać w prezencie, lepiej kierować się nią w czasie zakupów. Często, by ułatwić gościom wybór, są to rzeczy pochodzące z jednego sklepu lub nawet produkty opatrzone dokładną nazwą producenta i ceną. Pomimo tego, że dla niektórych z nas może się to wydawać nieco ekstrawaganckie, nie jest już niczym nowym.

alt

Własny pomysł na prezent

Jeśli należymy do bliskiej rodziny lub jesteśmy świadkami młodej pary, powinniśmy postawić na bardziej reprezentacyjny podarunek. Rodzice kupują młodym na ogół bardziej kosztowne prezenty takie jak podróż poślubna, sprzęt RTV lub AGD, a nawet samochód czy mieszkanie. Rodzeństwo i świadkowie mogą zdecydować się na nieco mniejsze wydatki. Budżet, jaki przeznaczymy na prezent warto zweryfikować ze znajomymi – często w danym rejonie ustala się kwoty, które są uważane za stosowne. Inaczej sprawa będzie wyglądała w małej miejscowości, a inaczej w stolicy.

Sprawdzonym pomysłem na upominek weselny jest wspomniany sprzęt RTV i AGD, który z biegiem czasu będzie nasuwał młodym miłe wspomnienia. Ryzykiem takiego zakupu jest jednak to, że młoda para może samodzielnie kompletować swoje urządzenia lub inny gość wpadnie na podobny pomysł – para otrzyma w rezultacie dwa miksery, roboty kuchenne lub inne akcesoria. Możemy oczywiście skonsultować pomysł z młodymi, jednak zepsuje to efekt niespodzianki.

Jeśli rozważamy zakup jakiś drobiazgów do domu, dekoracji, obrazów czy wazonów, zastanówmy się, czy na pewno spodobają się młodej parze. Nietrafione prezenty to nic nowego, dlatego warto mieć na uwadze, że młodzi mogą mieć zupełnie inny gust i piękny wazon na kwiaty nigdy nie zostanie wyjęty z pudełka.

alt

Dobrym i sprawdzonym pomysłem jest zakup nowego kompletu pościeli lub zestawu składającego się z kołdry i poduszek. Wiele młodych par nie inwestuje w pościel, gdyż oszczędza na wydatki weselne lub nowe, wspólne mieszkanie. My, jako goście możemy zatroszczyć się o ich dobry i spokojny sen. Plusem tego rozwiązania jest to, że możemy wydać zarówno kilkadziesiąt jak i kilkaset złotych, zaopatrzając młodych w kołdrę na lato czy całoroczną oraz komplet poduszek. Przy okazji prezent będzie pokaźnych rozmiarów, a jak nietrudno się domyślić większe prezenty robią często większe wrażenie. Odpada również problem z wyborem koloru, wyglądu itd. – na kołdry czy poduszki na ogół i tak ubieramy pościel i poszewki.

Jeśli znamy gusta młodych, możemy pokusić się o wybór kompletu pościeli. Pościel satynowa jest gładka, posiada ładne nasycone barwy i pasuje idealnie do sypialni nowożeńców. Jeśli wiemy, że młodzi wolą spać pod pościelą z bawełny satynowej lub z kory, lepiej poradzić się ich z wyborem wzoru, by byli zadowoleni z prezentu.

alt
Możemy zastanowić się również nad zakupem ręczników, które są zapakowane w ozdobne pudełka – wtedy wystarczy przewiązać je kokardą i podarować młodej parze. Ręczniki mogą być nawet spersonalizowane – wyszywane imiona lub śmieszne teksty dłużej zapadną w pamięć.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na żaden z upominków, możemy zawsze postawić na kopertę z pieniędzmi. Pamiętajmy o tym, że pomimo tego, iż jest to wygodny i nie wymagający od nas prezent, nie zostanie po prostu zapamiętany. Jeśli nie jesteśmy na nic zdecydowani, możemy spróbować również połączyć kopertę wraz z upominkiem i wybrać coś mniejszego, co nie nadszarpnie naszego budżetu.


Pamiętajmy o papierze ozdobnym, kartce i kwiatach

Gdy wybierzemy już swój prezent, pamiętajmy o ładnym papierze ozdobnym. Podawanie podarku w oryginalnym pudełku to popełnienie faux-pas. Zależnie od wielkości prezentu ślubnego możemy rozważyć przewiązanie go kokardą, owinięcie papierem ozdobnym lub schowanie w torebce na prezenty. Jeśli dany przedmiot jest od razu w eleganckim opakowaniu (jak komplety pościeli) wystarczy nam zwykła kokarda.

alt
Do prezentu warto dołożyć kartkę z życzeniami dla młodej pary, która będzie miłym wspomnieniem na lata. Odnośnie kwiatów młodzi często proszą o podarowanie zamiast nich kuponu na loterię, książek, wina lub innych drobiazgów, które nie zwiędną po kilku dniach. Jeśli jednak zaproszenie nie zawiera żadnych informacji na ten temat pamiętajmy, by dokupić jeszcze kwiaty dla młodej pary.


Prezenty ślubne – co kupić?

To, co wybrać jako prezent ślubny zależy w znacznym stopniu od naszej zażyłości, stopnia pokrewieństwa czy możliwości finansowych. Jeśli znamy dobrze młodą parę możemy kupić dla niej coś mniej uniwersalnego, jednak jeśli nie jesteśmy pewni na co postawić, dobrym pomysłem jest coś z wyposażenia do domu – kołdra i poduszki, pościel czy ręczniki do łazienki. Taki prezent nie tylko będzie trafiony, ale wzbudzi miłe wspomnienia na długie lata. 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu