Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Na co zwrócić uwagę przy wyborze kołdry dla dziecka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kołdry dla dziecka

Data dodania: 30-10-2019

Dorośli spędzają w łóżku około 30% swojego czasu, u dzieci jest to znacznie więcej godzin, dlatego warto zadbać, by był to czas spędzony w komforcie i wygodzie, która pozwala na odpoczynek i regenerację oraz zapewnia zdrowy sen. Zastanawiasz się, jaką kołdrę wybrać dla swojego dziecka? Przeczytaj nasze wskazówki i wybierz dla niego najlepszą pościel.

Rozmiar kołdry

Przede wszystkim określ rozmiar kołdry, jaką chcesz kupić. Dostosuj ją do wielkości łóżka, na jakim dziecko śpi oraz do wymiarów dziecka. Za mała kołdra będzie niewygodna i twoja pociecha będzie ciągle się odkrywać, natomiast za duża kołdra może być za ciężka i uniemożliwi przekręcanie się z boku na bok podczas snu. Dlatego wybór idealnego rozmiaru jest tak ważny.

alt

Przyjęło się, że dla dzieci w wieku 1-5 lat wybiera się kołdry o wymiarach 100 na 130 cm. Taka kołdrą wygodnie przykryjesz i otulisz dziecko, a nie będzie zbyt duża i ciężka. Te wymiary pasują do łóżeczka dziecięcego, a gdy twoja pociecha podrośnie i zmienisz jej łóżko, możesz wciąż używać tej samej kołdry, ponieważ jej wymiary sprawdzą się do momentu, gdy twoje dziecko skończy około 5 lat. Potem przychodzi czas na wymianę kołdry na większą.

Dla starszego dziecka, powyżej 5 lat warto kupić kołdrę o wymiarach 80 na 160 cm lub 140 na 200 cm, czyli o wymiarach, które sprawdzą się również w przypadku dorosłej osoby. Nie ma sensu kupować mniejszej kołdry, ponieważ przede wszystkim, dla szybko rosnącego dziecka w krótkim czasie może stać się niewystarczająca, poza tym kołdra o “dorosłych wymiarach pozwala na wygodne przekręcanie się podczas snu bez obawy o odkrycie i marznięcie. Jeśli twoje dziecko wyjątkowo wierci się podczas snu lub śpią na dużym, podwójnym łóżku, możesz zaopatrzyć się w kołdrę 160 na 200 cm. Jest to jednak już bardzo duża kołdra, więc zastanów się czy będzie to na pewno udana inwestycja.

Dla nastolatka należy kupić zdecydowanie kołdrę w takim rozmiarze jak dla dorosłej osoby, ponieważ wszelkie kołdry dziecięce będą za małe i niekomfortowe.
 

Materiał

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze kołdry dla dziecka jest materiał jej wykonania. W przypadku kołder masz do wyboru cztery główne możliwości. Pierwsza to tradycyjna kołdra z pierza gęsiego. Ten rodzaj wypełnienia był do niedawna bardzo popularny i praktycznie wszyscy spali pod takimi kołdrami. Niestety kołdra z pierza ma kilka wad. Jest ciężka i nie zapewnia komfortu dla alergików, ponieważ jej pranie jest utrudnione.. Druga opcja, czyli kołdra puchowa, ma podobne właściwości, jednak znacznie lepiej zapewnia izolację termiczną, jest więc dobrym pomysłem, jeśli twoje dziecko bardzo marznie.

Trzecią możliwością są kołdry wełniane, które stały się popularne kilka lat temu. Kołdra wełniana doskonale utrzymuje ciepło jednocześnie będąc przewiewną. Niestety kołdry wełnianjtrudno prać w domowych warunkach, tylko należy oddać ją do profesjonalnej pralni. Biorąc pod uwagę, że kołdrę dla dziecka powinno się prać raz na około 3 miesiące, wymaga to sporej dyscypliny.

Kolejnym pomysłem są kołdry z wypełnieniem syntetycznym. Takich nakryć znajdziesz w sklepach bardzo wiele i możesz wybierać między różnymi modelami. Kołdry syntetyczne występują w różnych grubościach, mają różne wypełnienie oraz występują w wersjach zimowych, letnich i całorocznych. Jeśli twoje dziecko jest alergikiem, to zakup kołdry syntetycznej jest koniecznością. Taką kołdrę można często prać w domowych warunkach, co zapewnia pełną higienę. Jeżeli w dodatku jest zrobiona z wytrzymałej włókniny -świetnie nadaje się do prania i wirowania. Takie kołdry oferuje producent z 26 letnim doświadczeniem -Moker.

alt

Weź pod uwagę, że jeśli chcesz usunąć z kołdry roztocza, musisz wyprać ją w temperaturze co najmniej 60 stopni, dlatego wybierze model, który jest przeznaczony przez producenta do prania w takich temperaturach. W przeciwnym razie gorąca woda może uszkodzić wypełnienie. Dla dzieci z silną alergią zaprojektowano kołdry antyalergiczne. Warto się na nią zdecydować, ponieważ materiał z jakiego jest wykonana jak najbardziej ogranicza wnikanie do wnętrza alergenów i zapewnia twojemu dziecku spokojny, błogi sen.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu