Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Kołdry Nowej Generacji - czy kołdra może być lekka i ciepła jednocześnie?

Kołdry Nowej Generacji - czy kołdra może być lekka i ciepła jednocześnie?

Data dodania: 21-03-2012
Kołdry nowej generacji są lekkie, a jednocześnie ciepłe jak kołdry z pierza.

Efekt ten został uzyskany dzięki innowacyjnej technologii, którą obrazowo można porównać do technologii stosowanej w najnowocześniejszych oknach do domów.

Testując i prowadząc badania nad funkcjonalnością naszych produktów stworzyliśmy zupełnie nową linię, której nadaliśmy nazwę „Nowa Generacja”.


MIT NR1 - im grubsza tym cieplejsza kołdra

Im grubsza kołdra, tym grubsza warstwa izolacyjna, i tym więcej ciepła powinno być dla śpiącego. To mit. Udowodniono naukowo, że ubieranie się w ekstremalnie grubą warstwę ubrań ma sens tylko do pewnego momentu, po przekroczeniu którego zaburzona zostaje zupełnie termoregulacja, oddychalność, a człowiek w efekcie poci się powodując ochłodzenie organizmu.

Ponadto im grubsza kołdra, tym niestety sztywniejsza konstrukcja, co powoduje powstawanie mostków cieplnych, przez które ciepło ucieka spod kołdry. Powstają niewielkie przeciągi i zimne powietrze wdziera się pod kołdrę.Tradycyjna kołdra a Kołdra Moker Nowej Generacji

alt alt

Zapomnij o grubych sztywnych kołdrach - wybierz perfekcyjne dopasowanie! 

alt alt
 

KOŁDRY TRADYCYJNE:
- skonstruowane według zasady - im grubsza tym cieplejsza,

- grubość ogranicza cyrkulację powietrza,

- pocimy się, nasze ciało nie ma dostępu do prawidłowej cyrkulacji powietrza,

- gruba kołdra oraz kołdra gęsto przepikowana jest sztywniejsza,

- powstają mostki termiczne, przez które ucieka ciepło

 

KOŁDRY MOKER NOWEJ GENERACJI:

-  innowacyjna technologia - kołdra jednocześnie ciepła i lekka

- wielowarstwowa budowa w 100% eliminująca powstawanie mostków termicznych

- ciepło zatrzymane wewnątrz kołdry w kilku niezależnych komorach cieplnych

- perfekcyjne dopasowanie i otulenie przez kołdrę

- lekka kołdra nie obciąża kręgosłupa i klatki piersiowej

- lepsze oddychanie i dotlenienie skóry podczas snu

- kołdra nie stłamszona nadmiernym pikowaniem jest miękka i puszysta - większy komfort snu

MIT NR2 – Im gęściej pikowana kołdra tym jej wyższa jakość

Ta zasada ma sens jedynie w przypadku wypełnień słabej jakości. W przypadku naszych produktów nie ma w ogóle możliwości, by wypełnienie samoczynnie się przemieszczało. Wystarczy zaledwie minimum pikowania dla walorów estetycznych, by zachować jakość kołdry i jej doskonałe parametry. Kołdra nie stłamszona nadmiernym pikowaniem jest puszysta, miękka i idealnie się dopasowuje, dzięki czemu nie ma możliwości powstawania niekorzystnych mostków cieplnych. Wzory pikowania zastosowane przez firmę Moker na bazie licznych testów dają maksymalne walory użytkowe oraz anatomiczność.

Likwidujemy zimne szwy

Dodatkową zaletą umiarkowanego pikowania jest zminimalizowanie „tzw. zimnych szwów". W przypadku tradycyjnego pikowania (rysunek 3), gdy kołdra posiada przeszycia na całej grubości, powstają strefy, w których wypełnienie jest bardzo cienkie i ściśnięte – są to miejsca, przez które ucieka ciepło. Firma MOKER stosuje technikę łączenia niezależnie pikowanych warstw, dzięki czemu eliminuje problem tzw. „zimnych szwów”.

Cieńsza kołdra nie obciąża kręgosłupa i klatki piersiowej. Jest wciąż bardziej miękka i idealnie dopasowuje się do ciała śpiącej osoby. Ponadto jest znacznie przyjaźniejsza w użytkowaniu, termoaktywna i oddychająca.


Kołdra działająca jak okno wielowarstwowe

Wielowarstwowa budowa pozwala na uzyskanie znakomitych efektów. Między warstwami oddzielonymi dystansami tworzą się naturalne warstwy cieplne, nawet jeśli odkryjemy się w czasie snu i po chwili ponownie przykryjemy, kołdra nadal będzie ciepła! Dzieje się tak dlatego, że ciepło nie znajduje się tylko pod kołdrą, ale jest skoncentrowane w jej warstwach.

Lekka czy ciepła kołdra – co wybrać?

Wielowarstwowa budowa z dystansami pozwala uzyskać kołdrę praktycznie doskonałą, która może być jednocześnie ciepła i lekka. Może wydawać się na pozór niemożliwe, jednak dzięki specjalnemu systemowi pikowania, materiałom najlepszej jakości i dbałości podczas całego procesu produkcji dajemy Państwu produkt, który spełni każde wymagania.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu