Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Kołdra puchowa – zalety rozwiązania

Kołdra puchowa – zalety rozwiązania

Data dodania: 27-04-2022

Właściwemu doborowi pościeli powinniśmy poświęcać zdecydowanie więcej czasu – nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaką różnicę do naszego życia mogą wnieść kołdry i poduszki wysokiej jakości. Jeśli i Ty nosisz się z zamiarem zakupu nowych tekstyliów sypialnianych, to zapraszamy Cię do poznania zalet jednego z najpopularniejszych ich rodzajów - kołder puchowych.

Udoskonalone tradycyjne tekstylia

Kołdry puchowe nie bez powodu wciąż są bardzo cenione, nawet mimo wielu nowych odpowiedników z wypełnieniem syntetycznym. Pod właśnie takimi okryciami spały nasze babcie i dziadkowie, a ich zalety dostrzegamy i my. Kołdry tego typu wypełnione są naturalnym puchem kaczym lub gęsim - a naturalność słusznie kojarzy nam się ze zdrowiem. Z ostrożnością do takiej pościeli powinni podchodzić jedynie alergicy, ale i to się zmienia. Ważnym etapem produkcji stało się bowiem odkażanie bakteriologiczne, które - w towarzystwie mocnego materiału poszycia – sprawia, że pościel ta jest dla nich w pełni bezpieczna. Co więcej, można ją też wietrzyć i wymrażać.

O czym pamiętać podczas zakupów?

Pościel puchowa zapewnia świetną termoregulację. Najlepiej sprawdza się zimą, kiedy potrzebujemy grubszego okrycia, ale i latem będzie nam dobrze służyć. Jest dużo bardziej miękka od jej odpowiedników z wypełnieniem syntetycznym, odznacza się też sprężystością, a jednocześnie lekkością. Należy tu zaznaczyć, żeby podczas zakupów sięgać jedynie po sprawdzone produkty od zaufanych marek - puch niskiej jakości nie spełni tak dobrze swoich funkcji. Upewnij się co do jego rodzaju - wypełnienie z pierza, mimo tego, że również jest naturalne, zapewnia nieco mniejszy komfort odpoczynku.
 

Na koniec przyjrzyj się temu, jak pościel jest uszyta. O jej jakości świadczyć będzie na przykład budowa kasetowa - kołdra podzielona jest w niej na małe “kwadraty”. Szycia tego typu skutecznie zapobiegają przemieszczaniu się wypełnienia.
 

Podsumowując, ten rodzaj naturalnych tekstyliów zapewnia świetną termoregulację i - co może zaskoczyć - jest też bezpieczny dla alergików. Kołdra puchowa to najlepszy sposób na to, by podczas snu poczuć się jakbyśmy odpoczywali na delikatnej chmurce – jest bardzo miękka, puszysta i lekka. Jeśli rozważasz zakup nowej pościeli, nie ma się co dłużej zastanawiać!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu