Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
» » Jak dobrać rozmiar kołdry do łóżka?

Jak dobrać rozmiar kołdry do łóżka?

Data dodania: 30-10-2019

Zastanawiasz się jak dobrać rozmiar kołdry do swojego łóżka, by sen był komfortowy i wygodny? Przeczytaj kilka naszych porad dotyczących wyboru rozmiaru kołdry.

Większość kołder występuje w standardowych rozmiarach, które odpowiadają rozmiarom łóżek. Najpopularniejsze z nich to 100/130,90/200, 160/200 i 200/220 centymetrów. Przyjęło się, że kołdra, która jest w takim samym rozmiarze jak twoje łóżko będzie dobrze spełniać swoją rolę, a spanie pod nią będzie wygodne. Więc jeśli nie masz szczególnych preferencji, to śmiało możesz kupić kołdrę o takiej szerokości, jakie masz łóżko i ten wybór na pewno będzie trafiony. Jesteśmy przekonani, że w sklepie internetowym Moker znajdziesz kołdrę dopasowaną do indywidualnych preferencji.

Oczywiście, możesz nieco odstąpić od tej normy. Jeśli na przykład śpisz w łóżku o szerokości 120 cm, to kołdra 120/200 cm zupełności ci wystarczy. Podobnie w drugą stronę - jeśli lubisz się opatulać kołdrą podczas snu lub jesteś zmarzluchem, możesz kupić kołdrę o szerokości 160 cm, szerszą od twojego łóżka. Nie radzimy zakupu kołdry o szerokości 200 cm, jeśli śpisz na łóżku węższym, ponieważ taka kołdra może spadać w nocy i sen pod nią będzie mało komfortowy.

Jeśli śpisz w dwie osoby, masz dwie opcję do wyboru. Możesz zaopatrzyć się w dużą kołdrę o 200 cm szerokości, która całkowicie wystarcza, aby dwie osoby wygodnie mogły się nią przykryć i aby nikt nie przeciągał jej na drugą stronę odkrywając drugą osobę. Zdarza się jednak, że każda ze śpiących osób ma komfort termiczny na innym poziomie i używając jednej kołdry doprowadzisz do sytuacji, że jednej osobie będzie zbyt zimno, druga natomiast będzie przegrzana.

W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w dwie kołdry o szerokości 120 lub 140/200 cm o różnej grubości. Dzięki temu każda ze śpiących osób będzie mogła komfortowo się wyspać nie przeszkadzając drugiemu.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl