Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Jak dobrać rozmiar kołdry do łóżka?

Jak dobrać rozmiar kołdry do łóżka?

Data dodania: 30-10-2019

Zastanawiasz się jak dobrać rozmiar kołdry do swojego łóżka, by sen był komfortowy i wygodny? Przeczytaj kilka naszych porad dotyczących wyboru rozmiaru kołdry.

Większość kołder występuje w standardowych rozmiarach, które odpowiadają rozmiarom łóżek. Najpopularniejsze z nich to 100/130,90/200, 160/200 i 200/220 centymetrów. Przyjęło się, że kołdra, która jest w takim samym rozmiarze jak twoje łóżko będzie dobrze spełniać swoją rolę, a spanie pod nią będzie wygodne. Więc jeśli nie masz szczególnych preferencji, to śmiało możesz kupić kołdrę o takiej szerokości, jakie masz łóżko i ten wybór na pewno będzie trafiony. Jesteśmy przekonani, że w sklepie internetowym Moker znajdziesz kołdrę dopasowaną do indywidualnych preferencji.

Przykłady ścielenia łóżek:

altaltaltalt
 

Oczywiście, możesz nieco odstąpić od tej normy. Jeśli na przykład śpisz w łóżku o szerokości 120 cm, to kołdra 120/200 cm zupełności ci wystarczy. Podobnie w drugą stronę - jeśli lubisz się opatulać kołdrą podczas snu lub jesteś zmarzluchem, możesz kupić kołdrę o szerokości 160 cm, szerszą od twojego łóżka.

Nie radzimy zakupu kołdry o szerokości 200 cm, jeśli śpisz na łóżku węższym, ponieważ taka kołdra może spadać w nocy i sen pod nią będzie mało komfortowy.alt


Jeśli śpisz w dwie osoby, masz dwie opcję do wyboru. Możesz zaopatrzyć się w dużą kołdrę o 200 cm szerokości, która całkowicie wystarcza, aby dwie osoby wygodnie mogły się nią przykryć i aby nikt nie przeciągał jej na drugą stronę odkrywając drugą osobę. Zdarza się jednak, że każda ze śpiących osób ma komfort termiczny na innym poziomie i używając jednej kołdry doprowadzisz do sytuacji, że jednej osobie będzie zbyt zimno, druga natomiast będzie przegrzana.

W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w dwie kołdry o szerokości 120 lub 140/200 cm o różnej grubości. Dzięki temu każda ze śpiących osób będzie mogła komfortowo się wyspać nie przeszkadzając drugiemu.

alt

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu