Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Data dodania: 14-06-2021

Kołdra puchowa doskonale zatrzymuje ciepło, a jednocześnie pozostaje przewiewna. Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, przez co niweluje nadmierną potliwość. Ponadto jest niezwykle lekka z uwagi na wypełnienie z gęsiego puchu, w 100% naturalna oraz praktyczna - można spać pod nią przez okrągły rok. Kołdra puchowa odznacza się również dużą wytrzymałością, co sprawia, że będzie pełnić swoją funkcję użytkową przez długie lata. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup tego produktu. Przed dokonaniem wyboru warto jednak dowiedzieć się, ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa.

Konserwacja kołdry puchowej

Kołdra puchowa niesie za sobą wiele korzystnych właściwości oraz jest uważana za najzdrowszą opcję. Aby jednak właściwości te zostały utrzymane, należy unikać jej prania w pralce. Jeśli chcesz zadbać o czystość kołdry, możesz oddać ją do pralni chemicznej, gdzie zostanie ona oczyszczona metodą suchą lub wwymrażać. Istnieje tam również możliwość odświeżenia wsadu. Dla codziennej konserwacji warto zadbać o to, by była ona kilka razy do roku wietrzona, a najlepiej na delikatnym mrozie. Ponadto zaleca się przetrzepanie kołdry, aby usunąć z niej kurz i utrzymać naturalny kształt.

Jaką wagę powinna mieć kołdra puchowa?

To, ile waży dana kołdra puchowa, daje nam informację o tym, jaki jest skład wsadu. Jaką wagę powinna mieć kołdra puchowa? Dobrej jakości tego typu wyroby, szczególnie z wypełnieniem z gęsiego puchu, powinny być stosunkowo lekkie, oddychające oraz optymalnie absorbować wilgoć. I tak kołdry zimowe powinny ważyć od 1,5 do 2,5 kilogramów. Jeśli chodzi natomiast o kołdry letnie lub całoroczne, to waga wsadu nie powinna przekraczać odpowiednio 0,8 oraz 1,5 kilogramów. Ile wsadu ma więc dobra kołdra puchowa? Maksymalnie do 2,5 kilogramów oraz co najmniej 80% puchu. Jeśli natomiast jest cięższa, oznacza to, że zawiera w sobie na przykład domieszkę pierza. 

Kto powinien zrezygnować z kołdry puchowej?

Mimo wielu zalet kołdra puchowa ma jedną wadę, a mianowicie może uczulać. Z tego powodu jest odradzana alergikom. Na szczęście na rynku istnieją specjalne kołdry antyalergiczne, które mogą z powodzeniem stosować osoby cierpiące na tę przypadłość. Często są to produkty prozdrowotne, nadające się do prania w wysokich temperaturach oraz wielowarstwowe, dzięki czemu mogą sprawdzać się zarówno latem, jak i zimą. Dostępne są także modele całoroczne, charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Stąd też można je prać bez obaw, że się zniszczą, nawet w 60 stopniach Celsjusza. Poza tym kołdry te są całkowicie ekologiczne, lekkie i świetnie oddychają, dzięki czemu skóra pozostaje przyjemnie sucha. Co istotne, działają leczniczo w przypadku skręceń i stłuczeń oraz łagodzą bóle reumatyczne. Warto dodać, że produkty te zwiększają także odporność organizmu, działając przeciwbakteryjnie. 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu