Moker
Moker
    Strona główna » Blog » Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Data dodania: 14-06-2021

Kołdra puchowa doskonale zatrzymuje ciepło, a jednocześnie pozostaje przewiewna. Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, przez co niweluje nadmierną potliwość. Ponadto jest niezwykle lekka z uwagi na wypełnienie z gęsiego puchu, w 100% naturalna oraz praktyczna - można spać pod nią przez okrągły rok. Kołdra puchowa odznacza się również dużą wytrzymałością, co sprawia, że będzie pełnić swoją funkcję użytkową przez długie lata. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup tego produktu. Przed dokonaniem wyboru warto jednak dowiedzieć się, ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa-->

alt

 

Niezależnie od wagi - konserwacja:

 

Kołdra puchowa niesie za sobą wiele korzystnych właściwości oraz jest uważana za najzdrowszą opcję. Aby jednak właściwości te zostały utrzymane, należy dbać o nią według konserwacji dla niej przeznaczonej- unikać jej prania w pralce. Jeśli chcesz zadbać o czystość kołdry, możesz oddać ją do pralni chemicznej, gdzie zostanie ona oczyszczona metodą suchą lub wymrażać. Istnieje tam również możliwość odświeżenia wsadu. Dla codziennej konserwacji warto zadbać o to, by była ona kilka razy do roku wietrzona, a najlepiej na delikatnym mrozie. Ponadto zaleca się przetrzepanie kołdry, aby usunąć z niej kurz i utrzymać naturalny kształt.
 

Jaką wagę powinna mieć kołdra puchowa?

 

To, ile waży dana kołdra puchowa, daje nam informację o tym, jaki jest skład wsadu. Jaką wagę powinna mieć kołdra puchowa? Dobrej jakości tego typu wyroby, szczególnie z wypełnieniem z gęsiego puchu, powinny być stosunkowo lekkie, oddychające oraz optymalnie absorbować wilgoć. I tak kołdry zimowe powinny ważyć od 1,5 do 2,5 kilogramów. Jeśli chodzi natomiast o kołdry letnie lub całoroczne, to waga wsadu nie powinna przekraczać odpowiednio 0,8 oraz 1,5 kilogramów. Ile wsadu ma więc dobra kołdra puchowa? Maksymalnie do 2,5 kilogramów oraz co najmniej 80% puchu. Jeśli natomiast jest cięższa, oznacza to, że zawiera w sobie na przykład domieszkę pierza. 
 

Kto powinien zrezygnować z kołdry puchowej?


alt


Mimo wielu zalet kołdra puchowa ma jedną wadę, a mianowicie może uczulać. Z tego powodu jest odradzana alergikom. Na szczęście na rynku istnieją specjalne kołdry antyalergiczne, które mogą z powodzeniem stosować osoby cierpiące na tę przypadłość. Często są to produkty prozdrowotne, nadające się do prania w wysokich temperaturach oraz wielowarstwowe, dzięki czemu mogą sprawdzać się zarówno latem, jak i zimą. Dostępne są także modele całoroczne, charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Stąd też można je prać bez obaw, że się zniszczą, nawet w 60 stopniach Celsjusza. Poza tym kołdry te są całkowicie ekologiczne, mega-lekkie i świetnie oddychają, dzięki czemu skóra pozostaje przyjemnie sucha. Co istotne, działają leczniczo w przypadku skręceń i stłuczeń oraz łagodzą bóle reumatyczne- "Medika". Warto dodać, że produkty te zwiększają także odporność organizmu, działając przeciwbakteryjnie. 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu