Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Ile kosztuje pranie kołdry w pralni chemicznej

Ile kosztuje pranie kołdry w pralni chemicznej

Data dodania: 30-10-2019

Chcesz oddać swoją kołdrę do pralni chemicznej i zastanawiasz się ile cię to będzie kosztowało? Przeczytaj nasz krótki informator na temat prania chemicznego kołder.

Dbanie o higienę twojej kołdry jest bardzo istotne, ponieważ masz z nią kontakt na co dzień. Kołdra wchłania pot, kurz i martwy naskórek, dlatego należy raz na czas dobrze ją wyczyścić. Jest to ważne szczególnie jeśli borykasz się z alergiami. Kołdrę należy prać co najmniej raz na 4 miesiące oraz jak najczęściej ją wietrzyć. Alergicy powinni prać kołdry znacznie częściej oraz robić to w temperaturze przynajmniej 60 stopni, aby zabić roztocza, które bardzo lubią gnieździć się w właśnie w kołdrach.

Zanim oddasz swoją kołdrę do pralni chemicznej, sprawdź przepis prania, jaki dołączył do niej producent. Często jest możliwość prania kołder w pralce w domowych warunkach, szczególnie jeśli są to wyroby syntetyczne. Jeśli zdecydujesz sią na samodzielne pranie kołdry, pamiętaj by przestrzegać przepisów podanych przez producenta, ponieważ zbyt ciepła woda może zniszczyć włókna. Jeśli posiadasz kołdrę z wypełnieniem z pierza, konieczne jest oddanie jej do pralni, ponieważ pierza nie można prać w wodzie.

Ceny prania kołder są uzależnione od różnych czynników. Przede wszystkim od rodzaju wypełnienia. Za czyszczenie kołdry z wypełnieniem z pierza zapłacisz od 50 do 70 złotych, w zależności od lokalizacji pralni. W dużych miastach może być drożej. Pranie kołdry syntetycznej kosztuje od 30 do 50 złotych.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu