Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
Moker - producent kołder i poduszek nowej generacji
    Strona główna » Blog » Czy można prać kołdrę w pralce?

Czy można prać kołdrę w pralce?

Data dodania: 14-06-2021

 

Sen w czystej pościeli to najlepszy odpoczynek zarówno dla ciała, jak i umysłu. Stąd dobrze wiedzieć, jak prać kołdrę w pralce, by jej nie zniszczyć, a co za tym idzie, dłużej z niej korzystać. Po pierwsze, należy przeczytać informacje z metki, ponieważ to na niej są umieszczone wskazówki na temat prawidłowej konserwacji kołdry. Następnie warto upewnić się co do sprzętu, jaki należy użyć do tego celu. Do dużej pralki z powodzeniem zmieścimy każdą kołdrę. Przy praniu znakomicie sprawdzają się natomiast detergenty bez enzymów. Ostatni etap to wysuszenie kołdry - najlepiej dokładnie rozłożyć ją na suszarce.

Czy można prać kołdrę wełnianą w pralce? 

Obecnie pościel pozyskiwana z wełny ma licznych zwolenników. Dociekają oni, czy można prać kołdrę wełnianą w pralce, nie pozbawiając jej przy tym wyjątkowych właściwości leczniczych. Owszem, jest to możliwe, jednak wiąże się z określonymi warunkami. Do tego celu najlepiej nadaje się pralka mechaniczna ustawiona na małe obroty i odsączanie zamiast wirowania oraz letnia woda o temperaturze nie wyższej niż 30 stopni Celsjusza. Przydadzą się również łagodne środki piorące z Lanoliną. Właśnie tak należy dbać o kołdry wełniane. Produkty te są wartościowe szczególnie ze względu na wysoką higroskopijność, charakterystyczną dla wełny. Oznacza to, że skutecznie pochłania ona nieprzyjemne zapachy, pozostawiając przyjemnie suchą skórę. 

Pranie kołdry całorocznej w pralce 

Współcześnie wielu Polaków próbuje rozwiązać problem bezsenności, wybierając kołdrę antyalergiczną. Wciąż jednak mało osób wie, jak powinno wyglądać skuteczne pranie kołdry całorocznej w pralce. Wszystko to zaś z myślą o usunięciu szkodliwych dla zdrowia bakterii i drobinek kurzu. W tej sytuacji warto postawić na pralkę automatyczną i delikatne płyny do płukania. Ustawiając temperaturę prania, należy zerknąć na oznaczenie na metce. Dokładnie takiej pielęgnacji wymagają kołdry całoroczne, bogate w syntetyczne wypełnienie, ponieważ tylko wtedy zachowają swoje działanie rehabilitacyjne i antybakteryjne.

Jak wyprać kołdrę puchową w pralce? 

Kołdry bogate w delikatny, gęsi puch wymagają szczególnej ostrożności. Wiele osób nie ma jednak pojęcia, jak wyprać kołdrę puchową w pralce, by jej nie zniszczyć. Najlepiej w tym celu udać się do profesjonalnej pralni. Tam zostaną dobrane specjalne detergenty o łagodnym działaniu. Mogą to być hipoalergiczne płyny do puchu, które sprawią, że kołdra wciąż będzie puszysta. W przypadku kołdry puchowej zaleca się pranie metodą suchą. Ten sposób prania zachowa kołdry puchowe w doskonałym stanie na długi czas. 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu