Moker
Moker
    Strona główna » Blog » Czy można prać kołdrę w pralce?

Czy można prać kołdrę w pralce?

Data dodania: 14-06-2021

 

Sen w czystej pościeli to najlepszy odpoczynek zarówno dla ciała, jak i umysłu. Stąd dobrze wiedzieć, jak prać kołdrę w pralce, by jej nie zniszczyć, a co za tym idzie, dłużej z niej korzystać. Po pierwsze, należy przeczytać informacje z metki, ponieważ to na niej są umieszczone wskazówki na temat prawidłowej konserwacji kołdry. Następnie warto upewnić się co do sprzętu, jaki należy użyć do tego celu. Do dużej pralki z powodzeniem zmieścimy każdą kołdrę. Przy praniu znakomicie sprawdzają się natomiast detergenty bez enzymów. Ostatni etap to wysuszenie kołdry - najlepiej dokładnie rozłożyć ją na suszarce.

alt

Czy można prać kołdrę wełnianą w pralce? 

Obecnie pościel pozyskiwana z wełny ma licznych zwolenników. Dociekają oni, czy można prać kołdrę wełnianą w pralce, nie pozbawiając jej przy tym wyjątkowych właściwości leczniczych. Owszem, jest to możliwe, jednak wiąże się z określonymi warunkami. Do tego celu najlepiej nadaje się pralka mechaniczna ustawiona na małe obroty i odsączanie zamiast wirowania oraz letnia woda o temperaturze nie wyższej niż 30 stopni Celsjusza. Przydadzą się również łagodne środki piorące z Lanoliną. Właśnie tak należy dbać o kołdry wełniane. Produkty te są wartościowe szczególnie ze względu na wysoką higroskopijność, charakterystyczną dla wełny. Oznacza to, że skutecznie pochłania ona nieprzyjemne zapachy, pozostawiając przyjemnie suchą skórę. 

Pranie kołdry całorocznej w pralce 

Współcześnie wielu Polaków próbuje rozwiązać problem bezsenności, wybierając kołdrę antyalergiczną. Wciąż jednak mało osób wie, jak powinno wyglądać skuteczne pranie kołdry całorocznej w pralce. Wszystko to zaś z myślą o usunięciu szkodliwych dla zdrowia bakterii i drobinek kurzu. W tej sytuacji warto postawić na pralkę automatyczną i delikatne płyny do płukania. Ustawiając temperaturę prania, należy zerknąć na oznaczenie na metce. Dokładnie takiej pielęgnacji wymagają kołdry całoroczne, bogate w syntetyczne wypełnienie, ponieważ tylko wtedy zachowają swoje działanie rehabilitacyjne i antybakteryjne.

Jak wyprać kołdrę puchową w pralce? 

Kołdry bogate w delikatny, gęsi puch wymagają szczególnej ostrożności. Wiele osób nie ma jednak pojęcia, jak wyprać kołdrę puchową w pralce, by jej nie zniszczyć. Najlepiej w tym celu udać się do profesjonalnej pralni. Tam zostaną dobrane specjalne detergenty o łagodnym działaniu. Mogą to być hipoalergiczne płyny do puchu, które sprawią, że kołdra wciąż będzie puszysta. W przypadku kołdry puchowej zaleca się pranie metodą suchą. Ten sposób prania zachowa kołdry puchowe w doskonałym stanie na długi czas. 
alt

Kołdry puchowe i pierzowe zalecamy wymrażać 1 raz/ do 2x w zimie, aby zabić wszelkie bakterie i roztocza. Można także wyprać, natomiast potrzeba wiedzieć jaki jest stan piórka:

 -Jeśli jest w dobrym stanie, wypełnienie zachowa po praniu sprężystość i żywotność, a nawet ją odzyska po pozbyciu się brudów i bakterii. 

 -Jeśli wypełnienie bardziej przypomina "trociny"= jest już trochę zużyte- opłaca się kupić nową kołdrę, bądź jedynie wymrażać. Powodem jest ryzyko dużego ubytku puchu ze względu na jego rozdrobnioną strukturę oraz utrata sprężystości całkowicie.

alt


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy produkty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu